שכפול מפתחות לרכב

שכפול מפתחות לרכב, טיפ חשוב

שכפול מפתחות לרכבאם התעניינתם אי פעם בצד הטכני הארד קור של שכפול מפתחות לרכב, המאמר הזה בשבילכם. נסביר לכם על קצה המזלג על שתי הדרכים הנפוצות שבהן משכפל מנעולן מפתחות לרכב ומה בדיוק קורה בכל אחת מהן. בנוסף, נפרט מה עדיף ומה פחות, וגם מה ההבדל בין סוגי הצ'יפים שנמצאים בתוך המפתח המשוכפל.
באופן עקרוני חשוב לדעת שהיום מרבית העבודה היא בשכפול מפתח לרכב עם צ'יפ – בעצם שכפול מפתח לרכב אימובלייזר. המשמעות היא שבתוך המפתח נמצא גםם צ'יפ-שבב אלקטרוני, וכדי לבצע שכפול מפתחות לרכב יש צורך גם בשכפול של הצ'יפ ולא ניתן להסתפק רק בהעתקת המפתח עצמו – קרי שכפול מפתח לרכב רק עם האספקט המכאני (אנו מתייחסים להעתקה מכאנית של תצורת המפתח בדיוק כמו שמשכפלים מפתח לבית אצל המנעולן השכונתי)

שכפול מפתחות לרכב דרך הרכב

זו הדרך הראשונה לבצע את שכפול מפתחות לרכב. משתמשים בה במכשור מסויים (מנעולן רציני וטוב מחזיק מכשור מתקדם שמאפשר לו לבצע שכפול מפתח לרכב שלכם בצורה המיטבית – מינימום זמן וללא נזק). בהליך השכפול מתחבר המנעולן למוח של הרכב ומבצע העתקה. הצ'יפ הוא מה שקרוי שכפול מפתח לרכב צ'יפ מקורי, וזה מבטיח לכם שגם ובמידה והרכב יהיה במוסך לא ימחק כלום מהזיכרון של הרכב. החומר ממנו עשוי הצ'יפ הוא פחם, חומר עמיד וחזק.

שכפול מפתחות למכונית דרך מכשירי "קופי"

האופציה השניה היא לבצע בעצם שכפול מפתחות לרכב דרך מכשירים ש"עוקפים" את המוח של הרכב ומבצעים העתקה חיצונית –שכפול מפתח לרכב עם צ'יפ באופן שמנותק לכאורה מהמוח של הרכב.גם זאת דרך מקובלת ונפוצה ואף לגיטימית, וגם היא כמובן דורשת מיכשור מיוחד.בשכפול הזה נעשה שימוש בצ'יפ חלופי ולא בצ'יפ מקורי. לעיתים הצ'יפ החלופי יהיה מפחם ולעיתים מזכוכית. קחו בחשבון ששכפול מפתח לרכב עם צ'יפ מזכוכית יכול להיות בעייתי כי צ'יפ זכוכית עמיד פחות ועלול להישבר.
בכל מקרה, הדבר שאולי הכי חשוב כשניגשים לבצע שכפול מפתחות לרכב הוא בחירת המנעולן. איש מקצוע רציני וטוב ידע לתת לכם מענה הולם וגם יידע אתכם על הבחירותת המקצועיות שהוא עושה ויתן לכם את האופצייה לבחור.

ברור שלכל אחת מן האופציות של שכפול מפתחות לרכב מחיר שיכול להיות שונה שכן השימוש במכשור הוא שונה ועלות חומרי הגלם היא שונה, כמו גם זמן העבודה. לרוב שכפול מפתחות לאוטו לוקח בין עשר דקות לארבעים דקות. כמובן שגם דרך שכפול המפתחות, בין אם היא דרך הרכב ובין אם היא באמצעות מכשיר עוקף, גם היא משפיעה על הזמן של השכפול.